fb youtube
Aktualności

11 listopada w Jedwabnem

zdjęcia artykułu 16
2015-11-12 12:00 | Opublikował: Admin
Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Dnia 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. W całym kraju organizowane są z tej okazji patriotyczne wiece i pochody, a w kościołach odprawiane msze święte w intencji Ojczyzny. Również w Jedwabnem obchody Narodowego Święta przebiegały w podniosłej atmosferze.

Pierwszą część obchodów 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęło wystąpienie kościelnego chóru i uroczysta Msza Święta w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem. Wzięły w niej udział władze samorządowe, poczty sztandarowe, przedstawiciele i delegacje szkół, partii politycznych, przedstawiciele Związku Sybiraków, kombatanci zuchy i harcerze. W  uroczystościach brali udział licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy.

Po zakończeniu mszy uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Sybiraka, przy którym w strugach deszczu zgromadzone delegacje złożyły kwiaty w hołdzie poległym za ojczyznę.

Z powodu złych warunków atmosferycznych dalsze obchody zostały przeniesione do sali kinowej Miejsko– Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem

Pięknie przygotowany Montaż słowno-muzyczny wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Jedwabnem  wprowadził uczestników w stan patriotycznej zadumy.

Ognisko Patriotyzmu, po raz drugi zapłonęło w gminie Jedwabne. Pieśniom i opowieściom o wielkim przywódcy i legioniście Józefie Piłsudskim nie było końca. Najmłodsi pod czujnym okiem druhny Małgorzaty Modzelewskiej w kąciku „Małego Patrioty” malowali flagi, godła, kokardy i słuchali opowieści o dziejach Polski. Śpiew rozgrzewał dusze i serca, a ciało rozgrzewała przepyszna wojskowa grochówka przygotowana i wydana przez panie kucharki ze szkolnej stołówki.

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )