fb youtube
Gmina

Dni Jedwabnego 2016 za nami

zdjęcia artykułu 58
2016-07-18 15:10 | Opublikował: Admin
15 lipca w piątkowe popołudnie tradycyjnie Zlotem Motocyklistów rozpoczęły się atrakcje związane z Dniami Jedwabnego. Ryk silników królujący na każdej z ulic naszego miasteczka przypomniał mieszkańcom, że Dni Jedwabnego są już tuż, tuż.

W sobotę 16 lipca mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem rozpoczęła się XIII Parada Motocyklistów, w której dumni właściciele pięknych maszyn mknęli przez drogi naszej gminy. Jak co roku zatrzymaliśmy się na chwilkę w gospodarstwie agroturystycznym „Mamucia Dolina”, by po krótkim odpoczynku wrócić do Jedwabnego i przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, wyłonić tych  naj… wśród motocyklistów.

Po odznaczeniu wybranych kierowców jednośladów, głos zabrał Burmistrz Jedwabnego Pan Michał Chajewski. Przywitał wszystkich zebranych gości, wyraził swoje zadowolenie z tak licznego przybycia i zainteresowania naszym lokalnym świętem. Burmistrz życzył wszystkim szampańskich nastrojów i przedniej zabawy.  To będzie weekend pełen wydarzeń – powiedział, oficjalnie otwierając Festyn Dni Jedwabnego.

Włodarz przypomniał, że tegoroczne obchody są szczególne, ponieważ 280 lat temu, czyli 17 lipca 1736 roku miejscowość Jedwabne otrzymała prawa miejskie. Na tę okoliczność została przygotowana Kapsuła Czasu, która zostanie ukryta na terenie naszej gminy. Otworzymy ją i odczytamy wiadomość, którą dziś wysyłamy w przyszłość w 300 rocznicę nadania praw miejskich, czyli w 2036 roku.

Koncertową część o godzinie 20.00 rozpoczęła legenda polskiego bluesa zespół Kasa Chorych. Podczas ich występu usłyszeliśmy żywe numery jak i nastrojowe ballady. Umiejętna mieszanka rockowych gitar i bluesowego „feelingu” sympatycznie rozpieszczała Jedwabińską publiczność. Był to po prostu wspaniale zagrany koncert.

Następnie lokalna gwiazda, zespół Imperial z wokalistą Krzysztofem Gołaś, którego wokal zna chyba każdy mieszkaniec naszej gminy i nie tylko, zadbał o wyśmienitą zabawę pod chmurką do białego rana. Stare i nowe przeboje, skoczne kawałki i melancholijne ballady w wykonaniu Krzysztofa, z  pewnością usatysfakcjonowały najbardziej wybrednego uczestnika festynu.

Niedziela 17 lipca również przyniosła solidną porcję wydarzeń. Trzeci  dzień  festynu rozpocząl się koncertem Orkiestry Dętej z Podgórza,  wprowadzając  zebranych w folklorystyczne klimaty. Ks. Mirosław Orłowski , dawny proboszcz naszej parafii, zagrzewał do wspólnego śpiewu i tańca zgromadzonych gości. W wykonaniu młodych muzyków zabrzmiały  ludowe utwory, za które orkiestra została wynagrodzona gromkimi brawami.

Od godziny 15 przed tarasem Miejskiego – Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem, blok zabaw i konkursów przeznaczonych dla najmłodszych cieszył sie ogrnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i ich opiekunów. Nasi milusińscy uczestniczyli w niezliczonej liczbie konkurencji. W Drugiej edycji Wyborów MISS I MISTERA zostali wyłonieni nasi najpiękniejsi.

Ale słusznie zauważyła prowadząca, że wszystkie dzieci biorące udział były zwycięzcami. W każdej konkurencji pociechy, które wykazały się szczególnymi umiejętnościami otrzymywały ciekawe nagrody ufundowane przez Burmistrza Jedwabnego. Natomiast każde dziecko uczestniczące w konkursach otrzymywało dyplom uznania oraz słodką nagrodę pocieszenia.

Po bloku gier i zabaw nadszedł czas dla koneserów. Swoje umiejętności zaprezentowała grupa muzyków pochodzących z Łomży i Białegostoku - zespół BiOacoustic. Artyści zaprezentowali bardzo bogaty repertuar muzyki poważnej, który został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

Wieczorem, o godz. 22.00 na mieszkańców Jedwabnego czekała największa atrakcja niedzielnego wieczoru – koncert zespołu Akcent. Zenon Martyniuk gdziekolwiek się nie pojawi na koncercie wzbudza powszechną sympatię, a przy jego piosenkach zabawa zawsze jest wyśmienita. Królowie disco polo zagrali godzinny koncert. Martyniuk przyciągnął tłumy do parku wokół Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem. O godz. 22.00, bo na tę godzinę zaplanowano koncert królów disco polo, park przed tarasem wypełniony był po brzegi. W tym roku padł rekord frekwencji. Publiczność dopisała, z relacji uczestników powszechne jest przeświadczenie, że Jedwabne nie przeżyło takiego oblężenie jeszcze nigdy. Martyniuk zaśpiewał największe przeboje "Przekorny los", „Czekam na twoją miłość”, „Taką ciebie wymarzyłem”, "Życie to są chwile", „Przez twe oczy zielone”. Po godzinie zespół zszedł ze sceny, ale wrócił jeszcze zachęcony brawami i okrzykami publiczności. Po chwili dla fotoreporterów Zenon Martyniuk z zespołem Akcent odjechał, być może na kolejny koncert.

Tegoroczny Festyn Dni Jedwabnego zakończył koncert zespołu BOSMAN.

Podczas Dni Jedwabnego zorganizowano wiele innych atrakcji, takich jak wesołe miasteczko, ogródek piwny, stoiska handlowe oraz kiermasz rękodzieła ludowego. A wszystko po to, by każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Podczas festynu była promowana książka „O Jedwabne, Jedwabne”, która nawiązuje do wydarzeń z 1941 roku.

Zachęcamy do ogladania zdjęć oraz filmików, których codziennie będzie przybywać :-)I zapraszamy za rok!!!!

K.Karolak

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )