fb youtube
Gmina

Rozpoczęcie roku szkolnego w gminie Jedwabne

zdjęcia artykułu 2
2016-09-01 15:25 | Opublikował: Admin
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. W tym dniu w Jedwabnem w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza i w Zespole Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej budynku szkoły rozpoczął się apel.

Pani dyrektor - Barbara Dmoch gorąco powitała całą społeczność szkolną, a w sposób szczególny najmłodsze dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole.

W inauguracyjnej uroczystości wzięli także udział Pan Michał Chajewski - Burmistrz Jedwabnego, ksiądz dziekan Jerzy Dembiński - proboszcz naszej parafii, Dyrektor Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych – Pan Zbigniew Prószyński, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej – Pani Sylwia Kobylińska oraz księża wikariusze: ks. Emil Sasinowski i ks. Serafin Kaliszewski. Radę Rodziców reprezentowała Pani Małgorzata Borawska.

W tym dniu obchodzimy 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej, uczczoną  minutą ciszy.

 

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )