Jedwabinianka nominowana na Najpopularniejszego Sportowca.

2017-01-20 09:36
Karolina Karwowska w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro nie dostała się do finału, lecz komentujący w połowie września jej występ znawcy sztuki jeździeckiej akcentowali, że „wraca nie na tarczy, a z tarczą”. 24-letnia amazonka startowała na koniu Emol w konkursie indywidualnym, w którym ceni się grację i „taniec” oraz harmonię pomiędzy koniem a jeźdźcem. Wychowanka trenera Romualda Wojtkowskiego, ośrodek hipoterapii w Kisielnicy, dostała się jednak do finału plebiscytu na Najlepszego Sportowca Warszawy. Wśród 28 kandydatów rywale, np., rzucająca młotem Anita Włodarczyk, piłkarz Legii Michał Pazdan. Może Czytelnicy jedwabne.pl pomogą oddając głosy na mieszkankę naszej Gminy?
Jedwabinianka nominowana na Najpopularniejszego Sportowca.

 

W kapitule Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Warszawy 2016 są legendarni sportowcy, m.in., lekkoatletka Irena Szewińska i kolarz Ryszard Szurkowski. XVII Plebiscyt wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach: Najpopularniejszy Sportowiec RokuSportowa Impreza Roku. Duże pole do popisu mają tu mieszkańcy Jedwabnego  i całej Gminy, ponieważ ruszyło internetowe głosowanie, które potrwa do 22. stycznia. Organizatorzy deklarują, że „największa liczba głosów oznacza zwycięstwo i otrzymanie tytułu”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na Balu Mistrzów Sportu Warszawy 3 lutego br. Dlaczego więc mielibyśmy nie spróbować dodać naszej Jedwabiniance animuszu i wiary w sens treningów od lat, które doprowadziły do reprezentowania naszego kraju na Paraolimpiadzie?

„Zapisała się w historii polskiego jeździectwa”
- Konie lubiłam od małego, kiedy jeździłam na wieś do babci – opowiadała Karolina, zanim ruszyła za Atlantyk do Ameryki Południowej. - Wujek miał konie, pozwalał mi je pogłaskać, wsadzał na grzbiet i mogłam pod jego opieką pojeździć. Trenuję od września 2008 roku. Zaczynałam u trenera Romualda Wojtkowskiego w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Kisielnicy koło Łomży. Miesiąc później zaliczyłam pierwszy start w zawodach. Moja niepełnosprawność to wrodzona wada serca, którą zoperowano mi w wieku 5 lat. Po operacji okazało się, że trzeba operować też skoliozę.  Start Karoliny na Paraolimpiadzie w Rio w 2016 r. okazał się bardzo trudny, relacjonował wówczas portal zawodników i miłośników ujeżdżenia koni Dressage.pl. „Karolina przed startem walczyła nie tylko ze swoim stresem, ale i z niezwykle wysoką temperaturą”, sięgającą 38 o C. Emol na co dzień jest bardzo wdzięcznym i chętnym do pracy koniem, ale przytłoczyły go trudne warunki pogodowe i barwna infrastruktura ośrodka w Deodoro, do której nie zdążył się przyzwyczaić. Trener Karoliny Natalia Kozłowska tak opisała zachowanie konia: „Okazało się, że Emol bardziej niż upału boi się tablicy świetlnej... Niestety, pod koniec programu wyrwał się spod kontroli zawodniczki i zepsuł dwa ruchy, w tym drugi do zera”. Niemniej jednak Karolina zasługuje na wielkie brawa – swoim startem zapisała się w historii polskiego jeździectwa i udowodniła, że nie ma rzeczy niemożliwych.  Karolina była jedną z najmłodszych zawodniczek w swojej kategorii, ma 23 lata – młodszą od niej zawodniczką była w Rio tylko Amerykanka Angela Peavy (20 lat). W konkursie indywidualnym ujeżdżenia zwycięstwo odniosła reprezentantka Norwegii Ann Cathrin Lubbe na koniu Donatello.

Mieszkańcy Gminy Jedwabne i sąsiedzi wybiorą Sportowca Warszawy
Karolina Karwowska uczestniczyła nie tylko w Igrzyskach Olimpijskich Osób Niepełnosprawnych w ujeżdżeniu RIO 2016. Dressage.pl przypomina, że razem z Emolem, na którym startuje, tworzy parę, biorącą udział w najbardziej prestiżowych imprezach jeździeckich w kraju, jak i całej Europie. Laureatkę Nagrody Starosty Łomżyńskiego w 2015 wspiera też Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem i SGGW - za wyniki naukowe na turystyce i rekreacji oraz sportowe. Głosowanie w plebiscycie jest proste, a przyniesie Karolinie satysfakcję z poparcia mieszkańców naszej Gminy   www.um.warszawa.pl/plebiscyt/. Szczęśliwcy wygrają zaproszenie na Bal Mistrzów Sportu.