Informacja dot. stanu budynku komunalnego po pożarze przy ul. Przestrzelskiej w Jedwabnem

2017-06-28 08:04
Informacja
Informacja dot. stanu budynku komunalnego po pożarze przy ul. Przestrzelskiej w Jedwabnem

     W czwartek 22.06.2017 roku około godz. 15:40 przy ul. Przestrzelska 25 w Jedwabnem zapalił się budynek komunalny wielorodzinny. Pożar strawił część dachu i instalacji elektrycznej. W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej zalane zostały dwa mieszkania komunalne oraz strop drewniany wraz z ociepleniem. Po pożarze cztery rodziny nie mogły tej nocy spędzić w swoich mieszkaniach. Burmistrz zaproponował tym rodzinom mieszkania zastępcze. Po pożarze służby miejskie przystąpiły do zabezpieczania budynku oraz prac porządkowych. Wywiezione zostały spalone meble składowane na poddaszu budynku oraz rozpoczęto usuwanie zmoczonego ocieplenia budynku. Dach budynku został zabezpieczony folią przed opadami deszczu.

     Stan budynku oceniał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz biegły z zakresu budownictwa. Niezwłocznie wyłoniono wykonawcę remontu oraz zamówiono materiał do remontu budynku. Przystąpiono do remontu instalacji elektrycznej. Budynek zostanie warunkowo podłączony do sieci elektroenergetycznej. Komisja powołana przez Burmistrza Jedwabnego oszacuje straty w mieszkaniach komunalnych w tym budynku. Od poniesionych strat będzie zależała wysokość pomocy udzielonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Jedwabnem.

     Na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej w Jedwabnem będzie rozpatrywany wniosek o przeznaczeniu w budżecie Gminy środków na remont budynku.

  • Informacja dot. stanu budynku komunalnego po pożarze przy ul. Przestrzelskiej w Jedwabnem
Autor: Sławomir Miciura