XIV DNI JEDWABNEGO

2017-07-18 12:48
XIV DNI JEDWABNEGO

Jak co roku w lipcu (14-16) Jedwabne zmieniło się w wielkie centrum rozrywki. W tym roku odbyła się już czternasta edycja „Dni Jedwabnego” połączona z XIV Ogólnopolskim Zlotem Motocyklistów. Tak wspaniałe wydarzenie przyciągnęło nie tylko pasjonatów motocykli ale również tłumy mieszkańców Jedwabnego i okolic.

IMG_0936.JPG

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński wraz z małżonką.

IMG_0819.JPG
Uroczystości rozpoczęły się 14 lipca, tradycyjnie zlotem motocyklowym. Już od godz. 16.00 trwała rejestracja uczestników zlotu, którzy przybyli do nas z całej Polski.
Następnie lokalny zespół IMPERIAL zadbał o wyśmienitą zabawę do białego rana.

IMG_0815.JPG

IMG_0852.JPG

W sobotę, po uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w intencji mieszkańców i miłośników dwóch kółek nastąpiło poświęcenie motocykli. Kilkaset motocykli ruszyło ulicami Jedwabnego, podziwiając malowniczą przyrodę naszych okolic.

 IMG_0870.JPG

Jak co roku parada zatrzymała się w miejscowości Szostaki w gospodarstwie agroturystycznym „Mamucia Dolina” , by po krótkim odpoczynku powrócić do Jedwabnego i wyłonić najlepszych wśród motocyklistów.

IMG_1004.JPG

 


Choć w mieście imprezy odbywają się od wielu lat i przybierały różne formy, takiej jeszcze nie było.
Po raz pierwszy w historii wzbogacono formułę tej imprezy o elementy patriotyczne.

IMG_0970.JPG Rekonstrukcja odbicia Posterunku Milicji pokazała w sposób plastyczny i naoczny jak wyglądała walka i obrona Ojczyzny w czasach trudnych i niebezpiecznych w okresie drugiej wojny światowej . Inscenizacja Odbicia Posterunku Milicji w Jedwabnem przez oddziały „Sępa” , była lekcją historii dla dzieci i młodzieży . Pokazała właściwe postawy patriotyczne bohaterów tamtych wydarzeń .

IMG_0979.JPG

IMG_0991.JPG

IMG_0922.JPG

Burmistrz Jedwabnego Michał Chajewski przywitał zaproszonych gości życząc wszystkim udanej zabawy i niezapomnianych wrażen, następnie oficjalnie otworzył XIV Dni Jedwabnego.

 IMG_1017.JPG

Przy muzyce zespołów: Holly Water i Inni  rozpoczęła się dyskoteka pod gwiazdami, która trwała do późnych godzin wieczornych.

IMG_1027.JPG

Trzeci dzień festynu przyniósł niezapomnianą porcję wrażeń. Również dla najmłodszych uczestników festynu nie brakowało atrakcji. Mogli oni wziąć udział w różnego rodzaju zabawach i konkursach oraz przez trzy dni korzystać z uroków wesołego miasteczka.

W tm roku na scenie tradycyjnie zaprezentowała się Kapela Kurpiowska oraz zespół muzyczny DENSI.

IMG_1035.JPG

IMG_1052.JPG

Atrakcją wieczoru był koncert zespołu MASTERS. Optymistyczne prognozy pogody na niedzielę sprawdziły się, tak więc gwiazdę wieczoru oklaskiwało kilkuset miłośników muzyki DISCO POLO .

IMG_1055.JPG

Do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna przy dzwiękach zespołu BOSMAN.Pogoda dopisała i mieszkańcy oraz goście bawili się wyśmienicie.

 

Dniom Jedwabnego towarzyszyły również inne imprezy kulturalne i sportowe, wesołe miasteczko oraz stoiska handlowe. Organizatorzy zadbali również o miłośników biesiadowania, którym jak co roku zapewnili stoiska i ogródki gastronomiczne.

Do zobaczenia za rok!

 

  

Autor: Edyta Krystowczyk