Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

2017-09-05 10:21
04 września 2017 roku o godz. 9.00 w budynku Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Jedwabnem odbyło się uroczyste powitanie nowego roku szkolnego 2017/2018. Choć jest to oznaka, że czas wakacyjnego wypoczynku i beztroski bezpowrotnie minął, to uczniowie nie wydawali się tym przejmować. Pełni energii, zapału i siły pojawili się by wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym, rodzicami, przedstawicielem władz lokalnych – Burmistrzem Jedwabnego i przede wszystkim, swoimi przyjaciółmi, wspólnie zapoczątkować kolejny rok wytężonej pracy.

Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Barbara Dmoch przywitała, w imieniu swoim oraz dyrekcji szkół zaproszonych gości:

- P. Michała Chajewskiego – Burmistrza Jedwabnego
- Ks. Dziekana Jerzego Dembińskiego – Proboszcza naszej Parafii
- Ks. Serafina Kaliszewskiego
- Panią młodszą aspirant Iwonę Dymko z Komendy Miejskiej Policji w Łomży - Posterunek w Jedwabnem
- Przewodniczącą Rady Rodziców Zespołu Szkół - P. Katarzynę Pieńkowską
- P. Magdalenę Karwowską - Zastępcę Przewodniczącej Rady Rodziców SP
- nauczycieli, rodziców, uczniów oraz pracowników administracji i obsługi szkoły podstawowej i zespołu szkół.
Burmistrz Jedwabnego Michał Chajewski wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego pani Swietłanie Żebrowskiej i ks. Serafinowi Kaliszewskiemu – nauczycielom Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Dzieciom i nauczycielom życzył wytrwałości i samych sukcesów w nowym roku szkolnym.
Burmistrz przypomniał, że 1 września to szczególny dzień w polskim kalendarzu. Dla tych wszystkich przed 78 laty (także i dzieci) w 1939r., był to początek II wojny światowej, okrutnej okupacji hitlerowskiej. Czas trwogi, strachu i straszliwej gehenny, której niestety wiele milionów istnień ludzkich nie przeżyło.

Pani Dyrektor życzyła uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy mogą osiągnąć wiele sukcesów. Wspomniała o kilku sprawach organizacyjnych, miedzy innymi o tym, że: Szkoła Podstawowa została przekształcona w szkołę ośmioklasową, po raz pierwszy kontynuują naukę uczniowie klas siódmych, punkt przedszkolny zmienił siedzibę z budynku Urzędu Miejskiego do budynku szkoły podstawowej na parter szkoły, uczniowie klas IV – VII będą uczyć się w budynku liceum.

Wytrwałości i sukcesów oraz siły, by pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności na cały rok szkolny uczniom naszych szkół życzyli również:
Ks. Dziekan Jerzy Dembiński – Proboszcz naszej parafii, P. Iwona Dymko – sierżant sztabowy Miejskiej Komendy Policji w Łomży oraz P. Zbigniew Prószyński- Dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

 

 

Autor: Edyta Krystowczyk