Spotkanie seniorów

2017-09-15 09:06
O tym, że „jesień naszego życia” jest nieunikniona wie każdy z nas, starzejemy się wszyscy. Starość nie powinna być utożsamiana z chorobą, gdyż jest ona kolejnym etapem naszego życia. Niektórym jawi się ona jako czas realizacji niespełnionych marzeń i planów, odpoczynku od pracy zawodowej.
Spotkanie seniorów

W dniu 13.09.2017 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbyło się spotkanie Seniorów z Burmistrzem.
Dzięki staraniom Burmistrza Jedwabnego organizowane są cykliczne spotkania seniorów z naszej gminy, mające na celu aktywizację osób starszych, zapobieganie poczucia ich osamotnienia i bezużyteczności. Podczas ostatniego spotkania zostało poruszonych wiele tematów dotyczących trudności życia codziennego osób starszych, m.in: długie kolejki oczekiwania na wizytę do lekarzy specjalistów, daleka odległość do placówek medycznych, brak dostępu do internetu.
Były prośby o uruchomienie siłowni zewnętrznej oraz gabinetu rehabilitacyjnego, by mieszkańcy mogli aktywnie spędzać czas wolny i zachować sprawność ruchową.
Seniorzy wyrazili chęć uczestnictwa w spotkaniach o tematyce: kulinarnej, zdrowego odżywiania oraz promowania aktywnego spędzania czasu. Były również osoby zainteresowane zajęciami komputerowymi, warsztatami pobudzającymi twórczość oraz wyjazdami w ciekawe miejsca. Jak również padło wiele innych propozycji na dalsze spotkania.
Dlatego też, nasze kolejne spotkania będziemy organizować kierując się potrzebami i zainteresowaniami naszych Seniorów.


Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów do udziału w kolejnych spotkaniach.

  • Spotkanie seniorów Spotkanie seniorów Spotkanie seniorów