Wielkie czyszczenie kanalizacji przez PGK Jedwabne Sp. z o. o.

2017-09-19 15:02
Kanalizacja jest obecnie wszechobecna – nie tylko w miastach, ale również w mniejszych miejscowościach, a także na wsiach. Nic w tym dziwnego – posiada bardzo dużo zalet, które są cenione od bardzo długiego czasu.
Wielkie czyszczenie kanalizacji przez PGK Jedwabne Sp. z o. o.

Największym problemem, który dotyczy kanalizacji jest jej zatykanie. Może byc ono skutkiem zanieczyszczeń, które powodują zapychanie się rur oraz ich zwężanie. Również procesy korozyjne w znaczny sposób uszkadzają rury (podobnie jak zwierzęta, które mogą się tam dostać) i tym samym zmniejszają w duży sposób przepływ rur kanalizacyjnych. Jednym ze sposobów na usunięcie zanieczyszczeń i tym samym przywrócenie kanalizacji pełnej sprawności jest ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji. Może być ono przeprowadzone przez specjalistyczne firmy, które dysponują odpowiednim i przeznaczonym do tego sprzętem. Dzięki temu jest możliwość szybkiej reakcji oraz przywrócenia stanu sprzed zaistnienia usterki.

Dlatego w dniach 13-15 września 2017 r. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. w Jedwabnem przy współpracy z Ostrołęckim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. dokonało hydrodynamicznego czyszczenia kanalizacji ściekowo-deszczowej na terenie naszego miasta specjalistycznym wozem asenizacyjnym typu WUKO MAN KAISER ECO COMBI II z funkcją odzysku wody.

Hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji to nic innego, jak czyszczenie ciśnieniowe. Przy wykorzystaniu tej metody udrożnianie rur odbywa się z użyciem specjalnego samochodu z systemem odzysku wody. Sposób ten ma wiele zalet, do których niewątpliwie należy ogromna wydajność pompy ciśnieniowej. Dzięki temu czyszczenie przewodów kanalizacyjnych może dotyczyć również tych o dużych średnicach. Ponadto istnieje możliwość ssania osadów z dużej głębokości. Kolejną zaletą tego systemu czyszczenia kanalizacji jest zastosowanie specjalnego systemu odzysku wody (tak zwany recykling). Eliminuje to skutecznie potrzebę zjeżdżania z danego miejsca w celu uzupełnienia ilości wody, co niewątpliwie skraca czas przebiegu całej świadczonej usługi, jaką jest udrożnianie rur. Dzięki użyciu specjalistycznych sprzętów cały proces odbywa się w sposób sprawny i w 100% bezpieczny. Obrotowe ramię teleskopowe jest w stanie jednocześnie obsługiwać wąż ssawny, a także wąż wysokiego ciśnienia, natomiast bardzo długi wąż ciśnieniowy zapewnia czyszczenie przewodów kanalizacyjnych i udrożnianie rur nawet do 160 metrów głębokości.
Tym sposobem wyczyszczono główne nitki kanalizacji na ulicach: Przytulskiej, Wesołej, Pięknej, Spółdzielczej, Mickiewicza, Nowej, Konopnickiej i Remblińskiego łącznie na odcinku ok 4200mb.
Ponadto wykonano inspekcję kanału sanitarnego kamerą samojezdną na odcinku ok 300m w ciągu ulicy Pięknej i Wesołej. Odcinek ten był szczególnie uciążliwy dla mieszkańców tych ulic ponieważ systematycznie po dużych opadach deszczu dochodziło tam do zalewania piwnic i posesji. Monitoring tego odcinka kanalizacji pozwolił znaleźć i wyeliminować przyczynę tego zjawiska.
Okresowe czyszczenie ciśnieniowe rur pozytywnie wpływa na cały system kanalizacji w naszym mieście i zapobiega niepożądanym awariom. Ponadto zapobiega nieprzyjemnym zapachom unoszącym się wokół studzienek kanalizacyjnych.

  • Wielkie czyszczenie kanalizacji przez PGK Jedwabne Sp. z o. o. Wielkie czyszczenie kanalizacji przez PGK Jedwabne Sp. z o. o. Wielkie czyszczenie kanalizacji przez PGK Jedwabne Sp. z o. o. Wielkie czyszczenie kanalizacji przez PGK Jedwabne Sp. z o. o.