fb youtube
Oświata Zespół Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

KONCERT PROFILAKTYCZNY

2018-06-07 16:20 | Opublikował: Admin

 

Koncert profilaktyczny ,,W pułapce złudzeń”

19 stycznia 2018r.  uczniowie Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych  w Jedwabnem uczestniczyli w programie profilaktycznym „W pułapce złudzeń”, którego głównym celem było kształtowanie hierarchii systemu wartości. Koncert został przygotowany przez Studio ART Profilaktyka z Białegostoku. Koncert jest jednym z działań z zakresu profilaktyki. Program poprowadził Pan Łukasz Backiel „Baca” (sportowiec, artysta), będący propagatorem zdrowego stylu życia, podejmowania zachowań prozdrowotnych, rozwijania własnych zainteresowań, pasji – w celu osiągnięcia właściwego stosunku do świata, chęci do życia i witalności.

 Montaż słowno – muzyczny był ostrzeżeniem dla młodych ludzi przed uzależnieniami od alkoholu, e-papierosów, narkotyków, dopalaczy  - używek, na które są narażeni. Koncert to jednocześnie rodzaj motywacji do podejmowania dobrych decyzji. To wprowadzenie w wolną od narkotyków, dopalaczy, alkoholu i innych używek drogę. Zmusza do refleksji oraz zastanowienia się nad właściwymi wyborami życiowymi, wolnymi od używek i środków psychoaktywnych.  Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prelegenta i gromkimi brawami podziękowali autorowi programu za skierowane do nich słowo i koncert muzyki elektronicznej.

Autor skupił się na ukazaniu młodzieży pozytywnych stron życia, zadowolenia z odnajdywania własnych pasji i twórczej samorealizacji. Spotkanie okazało się atrakcyjną i ciekawą formą profilaktyki.

Koncert sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Jedwabnem. Urzędowi Gminy w Jedwabnem dziękujemy za wsparcie działań szkoły         i sfinansowanie profilaktycznego przedsięwzięcia.

 

Autor: Elżbieta Timoumi, pedagog szkolny

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )