fb youtube
Oświata Zespół Szkół Samorządowych w Jedwabnem

APEL WIELKANOCNY

zdjęcia artykułu 5
2018-06-07 16:26 | Opublikował: Admin

 

                                  Apel Wielkanocny

 

W dniu 28 marca br. w naszej szkole odbył się Apel Wielkanocny. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalnych  i Ponadgimnazjalnych w Jedwabnem - P. Zbigniew Prószyński, który przekazał zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne w imieniu swoim  i Burmistrza Jedwabnego. Do życzeń dołączyła się P. Barbara Dmoch – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem.

Uczniowie pod opieką Pani Anny Kuklińskiej, Swietłany Żebrowskiej, Katarzyny Sobuty oraz Ks. Emila Sasinowskiego zaprezentowali  Misterium paschalne. Celem misterium było wprowadzenie zebranych w tematykę Wielkiego Tygodnia i przeżywanie wydarzeń zbawczych związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Pana Jezusa.

Myśl przewodnia wystawionego misterium koncentrowała się wokół wydarzeń Wielkiego Czwartku, Piątku – męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Uczniowie przypomnieli zebranym, iż na wielu drogach świata, na licznych ścieżkach życia każdego człowieka, staje skrzyżowany znak, który kiedyś spłynął żywą krwią Jezusa Chrystusa. Na początku wszystkich krzyży był ten jeden, Jego Krzyż. Na początku wszystkich cierpień było to jedno - Jego cierpienie. Chrystus umiera, krzyżowany codziennie przez ludzi, którzy usuwają Boga ze swojego życia.

Po przedstawieniu gimnazjalistów głos zabrał Ksiądz Dziekan Jerzy Dembiński, który podzielił się z zebranymi chlebem oraz złożył świąteczne życzenia .

Uroczystość zakończył Pan Dyrektor Zbigniew Prószyński, który wyraził wdzięczność za wzorową postawę uczniów, piękne śpiewy chóru szkolnego, a także za przygotowanie  przedstawienia rozważającego mękę Chrystusa.     

                                                              

                                                                    Opracowała:

                                                                  Anna Kuklińska

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )