Uroczyste wręczenie medali za 50-lecie małżeństwa

2018-09-28 12:42
W dniu 26 września 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Jedwabnem odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”. Na wniosek burmistrza Jedwabnego i postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymały je małżeństwa z terenu naszej gminy, które obchodziły jubileusz 50-lecia wspólnego życia.
Uroczyste wręczenie medali za 50-lecie małżeństwa

 Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” zostały odznaczone następujące pary:

  1. Urszula i Stanisław Domitrz
  2. Halina i Zdzisław Duchnowscy
  3. Halina i Witold Jankowscy
  4. Janina i Franciszek Konopka
  5. Irena i Stanisław Lewandowscy
  6. Janina i Zygmunt Mroziccy
  7. Janina i Antoni Niecikowscy
  8. Jadwiga i Stefan Waniewscy

 Dekoracji przyznanymi medalami dokonał Burmistrz Jedwabnego – Pan Michał Chajewski. Wszyscy jubilaci otrzymali listy gratulacyjne i kwiaty oraz pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Uroczystość uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza
w Jedwabnem, nawiązujący do młodzieńczych lat jubilatów.

Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz wznieśli toast lampką szampana. W sympatycznej atmosferze małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat. Pół wieku trwania w małżeństwie jest z pewnością powodem do radości i dumy, bo taki staż osiągają nieliczni.

Szanownym jubilatom życzymy dużo zdrowia, zadowolenia, wielu pogodnych wspólnie spędzonych chwil oraz kolejnych, wspaniałych jubileuszy.

 Małgorzata Grądowska

  • Uroczyste wręczenie medali za 50-lecie małżeństwa Uroczyste wręczenie medali za 50-lecie małżeństwa Uroczyste wręczenie medali za 50-lecie małżeństwa Uroczyste wręczenie medali za 50-lecie małżeństwa Uroczyste wręczenie medali za 50-lecie małżeństwa Uroczyste wręczenie medali za 50-lecie małżeństwa Uroczyste wręczenie medali za 50-lecie małżeństwa Uroczyste wręczenie medali za 50-lecie małżeństwa Uroczyste wręczenie medali za 50-lecie małżeństwa