fb youtube
Oświata Zespół Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

Dzień Sybiraka

zdjęcia artykułu 11
2019-02-15 13:08 | Opublikował: Edyta Krystowczyk
Minęła 79 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Od rana 17. 09.2018 r. w całym kraju trwały uroczystości upamiętniające to wydarzenie.
Uczniowie naszej szkoły wspólnie z młodszymi koleżankami ze szkoły podstawowej przygotowali uroczystość poświęconą tym tragicznym kartom naszej historii. O godzinie 9.00 uczniowie wszystkich szkół przyszli do kościoła parafialnego, gdzie obejrzeli prezentację multimedialną oraz część artystyczną . Następnie uczestniczyli w mszy świętej ofiarowanej w intencji poległych, pomordowanych i zaginionych podczas II Wojny Światowej. Dalsza część uroczystości miała miejsce pod Pomnikiem Sybiraka. Tu, w asyście pocztów sztandarowych, odbył się apel poległych oraz złożono kwiaty i zapalono znicze.
Burmistrz Jedwabnego - Pan Michał Chajewski w swoim przemówieniu nawiązał do wydarzeń z historii naszego państwa, apelując o pamięć i szacunek dla takich wartości, jak: ojczyzna, honor i patriotyzm. Wyznaczone delegacje uczniów złożyły kwiaty i zapaliły znicze na terenie miasta, gdzie zostały upamiętnione tragiczne chwile II Wojny Światowej.


Opracowała:
Jolanta Karwowska


logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )