fb youtube
Aktualności

Współpraca w ramach projektu "Natural-nie lokalnie"

zdjęcia artykułu 1
2019-11-13 11:26 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 444
Przedstawiciele lokalnych samorządów, biznesów, ale i instytucji około rolniczych oraz producenci żywności ekologicznej, spotkali się by podpisać list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz tworzenia krótkich łańcuchów dostaw w Powiecie Łomżyńskim oraz produkcji żywności ekologicznej.
Spotkanie to jest podsumowaniem podejmowanych przez szereg tygodni działań, prowadzonych w ramach projektu „Natural-nie lokalnie”, realizowanego przez Powiat Łomżyński we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży. List intencyjny podpisały lokalne samorządy m.in. Gmina Jedwabne.

Sygnatariusze zadeklarowali współpracę na rzecz budowania potencjału rynku ekologicznego, którego istotnym elementem będą zamówienia bezpośrednio od producenta; propagowanie systemu prowadzenia rolnictwa organicznego - jako w pełni funkcjonalnego sposobu gospodarowania przynoszącego wielopłaszczyznowe efekty; upowszechniania fachowej wiedzy na temat prowadzenia gospodarstw ekologicznych; podnoszenie świadomości konsumentów oraz promocji produktów eko, bio i zdrowego stylu życia.

 

źródło: naszemiasto.pl
4lomza.pl
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )