fb youtube
Oświata Zespół Szkół Samorządowych w Jedwabnem

Odznaka Honorowego Sybiraka dla sztandarów gimnazjum i liceum

zdjęcia artykułu 9
2010-11-29 12:15 | Opublikował: Admin
W poniedziałek 8 listopada 2010 r. delegacje Zespołu Szkól Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Jedwabnem uczestniczyły w uroczystości z okazji 92 Rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowanej przez Łomżyńskie Koło Sybiraków. Spotkanie odbyło się w auli im. Hanki Bielickiej w II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Zespół Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Jedwabnem reprezentowali: P. Ewa Fraczek – Dyrektor Zespołu Szkół, P. Izabela Załuska – wicedyrektor oraz chorążowie sztandarów – Dawid Duchnowski (III PG) i Patryk Załuska (II LO).

Podczas uroczystości Prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków  w Łomży Pani Alicja Lewandowska odznaczyła sztandary szkół Odznaką Honorowego Sybiraka. Wśród uhonorowanych znalazły się również sztandary Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II  w Jedwabnem oraz noszony z dumą przez uczniów liceum sztandar Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Jedwabnem. 

Tę zaszczytną odznakę otrzymały sztandary z inicjatywy Pani Heleny Karwowskiej – Prezesa Koła Sybiraków w Jedwabnem za propagowanie idei patriotycznych oraz kultywowanie pamięci o wszystkich, którzy swoje życie złożyli na ołtarzach ojczyzny.

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie i obiecujemy nie splamić honoru naszych sztandarów.

 

Izabela Zaluska  – wicedyrektor Zespołu Szkół w Jedwabnem

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )