fb youtube
Oświata Zespół Szkół Samorządowych w Jedwabnem

Nasi laureaci wśród najlepszych w województwie

zdjęcia artykułu 15
2011-04-10 09:00 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 3466
Dnia 7 kwietnia 2011 r. w Liceum nr 6 im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Na tę imprezę zostali zaproszeni nasi laureaci roku szkolnego 2010/2011 wraz z opiekunami. Do Bałegostoku pojechali:

 Paulina Zejer – uczennica klasy III c Publicznego Gimnazjum im Papieża Jana Pawła II w Jedwabnem – laureatka z jęz. polskiego wraz z Joanną Prószyńską – nauczycielką jęz. polskiego

Kacper Zgiet – uczeń klasy III b Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II  w Jedwabnem – laureat jęz. francuskiego wraz  z Dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalnych  i Ponadgimnazjalnych w Jedwabnem – Panią Ewą Frączek.

Nasi uczniowie stanęli w szeregu z najlepszymi w województwie i odebrali zaświadczenia stwierdzające uzyskanie tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty  - Jerzego Kiszkiela.

Uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym to najwyższe osiągnięcie ucznia i nauczyciela na każdym etapie edukacyjnym.

Paulina Zejer na podstawie zaświadczenia została zwolniona z egzaminu zewnętrznego z części humanistycznej, uzyskując tym samym maksymalną liczbę 50 punktów .

Uzyskanie tytułu laureata przez Kacpra Zgieta nie zwolniło go  z żadnej z części egzaminu, ponieważ jęz. francuski nie jest przedmiotem objętym egzaminem zewnętrznym na etapie gimnazjum. Niemniej jednak to ogromna satysfakcja dla ucznia i całej społeczności szkolnej.

            Miłym akcentem uroczystości był występ grupy wokalnej Liceum nr 6 w Białymstoku, w którym zaśpiewała nasza absolwentka – Daria Turowska – obecna uczennica tegoż liceum. Z dumą  podziwialiśmy talent muzyczny naszej byłej uczennicy oraz  jej postawę pełną skromności, kultury i wdzięku.

             Obecność i uczestnictwo młodzieży z Jedwabnego w tej uroczystości obok najlepszych w województwie  to dowód,  iż nasza szkoła ma dobrych i ambitnych uczniów i nauczycieli.

            Dyrekcja wraz z nauczycielami życzą laureatom dalszych sukcesów edukacyjnych.

 

Joanna Prószyńska

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )