fb youtube
Oświata Harcerstwo 2WDH "Zielony Płomień" Z ŻYCIA DRUŻYNY

ZLOT GRUNWALDZKI ZA NAMI

zdjęcia artykułu 30
2011-08-08 09:41 | Opublikował: Admin
Zlot Grunwaldzki, który odbywał się od 12 do 17 lipca 2011 roku był podsumowaniem rocznej pracy naszej drużyny. Nikt z nas nie przypuszczał, iż będzie on aż takim dla nas wyzwaniem. Jednakże razem poradziliśmy sobie z każdym zadaniem. Każdy dzień był inny od poprzedniego nie tylko pod względem zadań, jakie mieliśmy do wykonania. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na wręczenie Odznaki Drużyny Grunwaldzkiej.

Hasło zlotu brzmiało "Przestrzeń rozwoju" - ponieważ każda z drużyn, zdobywając plakietkę zlotową, mogła sama zaplanować rozwój swoich harcerzy, wybierając zajęcia w pięciu zlotowych strefach programowych: historia i tradycje rycerskie, kultura, rozwój intelektualny i duchowy, sprawność fizyczna oraz wędrówka.  Plakietki zostały przez nas zdobyte, z czego bardzo się cieszymy.

Na zlocie czekało nas wiele atrakcji: prawie wszyscy po raz pierwszy mieli okazję dosiąść i pojeździć na koniu, nauczyć się tańczyć, spotkać z wikingami, pierwsza pomoc to rutyna, ale nauka szybkiego czytania to już coś. Nasze stroje średniowieczne spełniły swoje zadanie pozwalając się nam wtopić w tłum. Atrakcji nie było końca, wystarczyło tylko chcieć wyjść do ludzi np.: byliśmy uczestnikami przepięknej tradycji ogniobrania. Nasza wyprawa pierwszorocznych była kompletną porażką, ale tylko pod względem pogody - deszcz przemoczył nas do ostatniej suchej nitki – zadania i trasa były ok.  Mieliśmy okazję uczestniczyć w koncertach różnych zespołów, spotkaniu z premierem Panem Donaldem Tuskiem, szliśmy w kolumnie reprezentacyjnej  z harcerzami ze Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich podczas tradycyjnego apelu z okazji Grunwaldzkiego Święta. Warto nadmienić, iż pod pomnikiem zwycięstwa grunwaldzkiego stanęło ponad sto drużyn, które w tym roku zdobyły Tytuł i Odznakę Drużyny Grunwaldzkiej.

Nie sposób wymienić wszystkiego, ale jedno warto powiedzieć:

ZA ROK ZNOWU TAM BĘDZIEMY O NIEBO MĄDRZEJSI I BARDZIEJ ZORGANIZOWANI !!!Małgorzata Modzelewska

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )