fb youtube
Oświata

DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. ADAMA MICKIEWICZA W JEDWABNEM

zdjęcia artykułu 5
2015-06-02 15:14 | Opublikował: Admin
1 czerwca 2015 r. uczniowie klas 0 – VI obchodzili Dzień Dziecka połączony z obchodami Dnia Sportu w naszej szkole. Dzień ten dostarczył wiele atrakcji i radosnych przeżyć. Celami wydarzenia było: integracja podczas gier i zabaw sportowych uczniów, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, promocja właściwego odżywiania oraz edukacja poprzez zabawę.

Dzień Dziecka rozpoczął się od spotkania wszystkich uczniów w sali gimnastycznej, gdzie powitała ich p. Barbara Dmoch - Dyrektor szkoły. Złożyła życzenia z okazji ich święta, życząc dobrej zabawy i zaprosiła do sportowej rywalizacji. Poinformowała, że wszystkie dzieci otrzymają lody, zaś zwycięzcy zawodów sportowych nagrody rzeczowe. Sfinansował je Pan Michał Chajewski Burmistrz Jedwabnego w ramach funduszu Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W dalszej części odbyła się sportowa rywalizacja. Zawody rozpoczęły się skokami wzwyż, następnie: rzuty piłką do kosza, biegi na 600 m i 1000 m, skoki w dal, mecz piłki nożnej, gra w ringo. Każda konkurencja ekscytowała zarówno zawodników jak i kibiców, była głośno dopingowana. Uczestnicy zawodów, rywalizując między sobą, zachowali zasadę fair play. Rozgrywki zakończyły się oficjalnym odczytaniem wyników oraz wręczeniem nagród zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach sportowych. Nagrodzono również uczestników konkursu plastycznego „Kocham moją mamę”, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem. Ponadto wręczono nagrody za osiągnięcia w gminnych konkursach: ortograficznym, piosenki angielskiej i wiedzy o krajach anglojęzycznych, których inicjatorami byli nauczyciele naszej szkoły.

W tym dniu promowano także zdrowe odżywianie, które zorganizowała P. Bogusława Miciura – koordynator programu „Trzymaj formę”. Były owoce i soki, których sponsorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem „Bliżej dziecka”. Dzień Sportu był miłą odmianą od szkolnej rutyny, atrakcyjnym sposobem na spędzenie wolnego czasu oraz doskonałą formą promowania zdrowego stylu życia wśród uczniów naszej szkoły.

Barbara Dmoch

Dyrektor szkoły

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )