fb youtube
Oświata

26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015 w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza

zdjęcia artykułu 1
2015-07-21 13:50 | Opublikował: Admin
Zakończenie roku szkolnego to szczególny moment. Po okresie wytężonej pracy i nauki uczniowie czekali na wymarzone i zasłużone wakacje. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.00 mszą świętą w Kościele p.w. św. Jakuba Apostoła, a następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście. Jak zwykle całej społeczności szkolnej towarzyszył sztandar Patrona szkoły.
W tym uroczystym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: P. Michał Chajewski Burmistrz Jedwabnego, Ks. Emil Sasinowski oraz P. Alicja Gołaś - Kordas - Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców.Pani Dyrektor Barbara Dmoch powitała gości, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. W sposób szczególny pożegnała się z uczniami klasy VI, którzy zostali absolwentami naszej szkoły i to dla nich piątek 26 czerwca był ostatnim dniem w murach Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem.

Życzenia dla całej społeczności szkolnej przekazał Pan Burmistrz Michał Chajewski. Pogratulował osiągnięć uczniom, podziękował nauczycielom oraz rodzicom za owocny rok pracy i nauki. Życzył wszystkim bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód oraz wrażeń. Życzenia przekazał również Ks. Emil Sasinowski oraz P. Alicja Gołaś – Kordas – Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców.

Pani Dyrektor gratulowała wszystkim promocji do następnej klasy. Najbardziej pracowici uczniowie otrzymali wymarzone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz statuetki. Najwyższą średnią 5,67 uzyskała uczennica klasy VIa Olga Zapert, która jest prymusem szkoły, uzyskała 100 – procentowy wynik na sprawdzianie szóstoklasistów, została laureatem z języka polskiego oraz finalistą z języka angielskiego w konkursach organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Szczególne gratulacje i nagrodę - gitarę, otrzymała z rąk Pana Burmistrza. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Pani Dyrektor wręczyła również nagrody za osiągnięcia w sporcie, w konkursach, czytelnictwie, aktywność na rzecz szkoły oraz 100% frekwencję.

W gronie 10 osób z najwyższą średnią w szkole znaleźli się: Olga Zapert, Michał Niebrzydowski,

100 procentowy wynik z matematyki na sprawdzianie szóstoklasistów uzyskali również: Martyna Karwowska, Michał Niebrzydowski oraz Tymoteusz Filter. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami klas. Były wspólne rozmowy i refleksje, było wiele radości, ale też i łez wzruszenia - szczególnie wśród szóstoklasistów oraz uczniów klasy trzeciej, które żegnały się ze swoimi wychowawcami.

Ten rok należy już do przeszłości. Życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły za dwa miesiące.

Barbara Dmoch


logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem
ul. Żwirki i Wigury 3
18-420 Jedwabne
sprawdz na mapie (086) 217 20 40 burmistrz@jedwabne.pl
1
Array ( [szablon_kategorie] => page-kategoria.tpl [szablon_wiadomosci] => page-wiadomosc.tpl )