fb youtube
Strona główna Kultura MGOK

Zimowisko w M-GOK 2016

zdjęcia artykułu 14
2016-02-09 14:35 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 2818
Foto
W drugim tygodniu odbyły się następujące zajęcia:

1 lutego w poniedziałek  zajęcia plastyczno-manualne dla dzieci i młodzieży. Na niebieskich kartkach rysowały kontur krajobrazu zimowego, wyklejały klejem i obsypywały go kaszą manną. Prace zostały wyczepione w gablocie. Odbył się również ciąg dalszy zajęć ruchowo-wokalnych w sali kinowej. Dzieci i młodzież z pomponami i w kolorowych koszulkach tańczyły układ przygotowany i ćwiczony wcześniej. W przerwach dzieci i młodzież śpiewała piosenki.

IMG_0240.JPG

2 lutego we wtorek pieczenie gofrów i babki ziemniaczanej. Na zajęciach dzieci i młodzież przygotowały składniki i piekły gofry. Powstały chrupiące, pyszne  i  lekkie jak piórko gofry, z cukrem pudrem lub bitą śmietaną, oraz pyszna babka ziemniaczana.

P1050047.JPG

3 lutego w środę desery owocowe z bitą śmietaną, dzieci kroiły owoce rozłożyły je do salaterek później zalały kolorowymi galaretkami,  a przed zjedzeniem udekorowały bitą śmietaną.  Kiedy desery zastygały powstał collage wykonany przez wszystkich uczestników pn. „Pejzaż zimowy” wykonany z pasty do zębów, wacików kosmetycznych i szarego papieru.

IMG_0272.JPG

4 lutego  w czwartek wyjazd do kina Helios w Białymstoku na seans „Alwin i wiewiórki”- to niezapomniana atrakcja, z której skorzystało 30 uczestników. Po kinie wszyscy zwiedzali z przewodnikiem stadion Jagiellonia Białystok. Celem wyjazdu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu.

IMG_0298.JPG

IMG_0295.JPG

5 lutego w piątek -  turniej warcaby dla dorosłych, ale też dla małych dzieci, był doskonałą okazją do rozwijania umysłu. To również okazja do współzawodnictwa. Celem gry było zbicie wszystkich pionów przeciwnika, albo zablokowanie wszystkich, które pozostają na planszy, pozbawiając przeciwnika możliwości wykonania ruchu. Odbyły się także kulinarne, na których dzieci i młodzież poznawały technikę wytwarzania i wyrabiania ciasta drożdżowego, z którego powstały pizzerinki.

P1040977.JPG

6 lutego w sobotę – gry i zabawy stolikowe,  pieczenie ciastek i wręczenie nagród za turnieje i konkursy. Na zajęciach dzieci i młodzież przygotowały składniki i piekły ciasteczka z wykorzystaniem foremek.

IMG_0260.JPG

IMG_0262.JPG

Codziennie dla dzieci, młodzieży i dorosłych czynna była kawiarenka internetowa
w godzinach 7.30 do 18.00, do dyspozycji dzieci, młodzieży i dorosłych był także stół do tenisa i ,,Piłkarzyki”.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem