fb youtube
Strona główna Oświata Biblioteka

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

zdjęcia artykułu 6
2016-05-09 13:20 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 3581
Foto
W dniu 26 kwietnia 2016 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jedwabne odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską- pisarką i ilustratorką książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas drugich z wychowawczyniami, p. Barbara Dmoch- Dyrektor szkoły i bibliotekarka p. Anna Wądołowska.

Autorka serdecznie przywitała dzieci i przedstawiła kukiełkę, z którą przyjechała- ulubioną bohaterkę książkową- ciocię Jadzię. Prezentując kolejne części przygód cioci Jadzi i opowiadając o niej wzbudziła zainteresowanie i sympatię do bohaterki, która jak wyjaśniła dzieciom, istnieje naprawdę, gdyż jest nią ona sama. Kolejną osobą, o której pisze w swoich książkach jest dziewczynka- jej bratanica Oliwia.   Następnie uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań, chcąc się dowiedzieć więcej o pani pisarce, która ceni sobie w książkach i ludziach poczucie humoru, na które autorka bardzo chętnie odpowiadała. Na zakończenie spotkania dzieci nagrodziły autorkę oklaskami i otrzymały dedykacje w zakupionych książkach. Spotkanie minęło bardzo szybko i w przyjaznej atmosferze.

Zapraszam do zapoznania się z książkami Elizy Piotrowskiej, które zostały zakupione na spotkaniu i znajdują się w naszych zbiorach biblioteki publicznej.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem