fb youtube
Strona główna Aktualności

Pielgrzymka Seniorów Gminy Jedwabne do Torunia

zdjęcia artykułu 15
2017-10-10 14:20 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 4344
Foto

W dniach 05.10-06.10.2017 r. odbyła się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zorganizowana przez Urząd Miejski w Jedwabnem.
Pierwszy dzień pielgrzymki nasi Seniorzy rozpoczęli od mszy świętej oraz zwiedzania współczesnego Kościoła p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.
W zamierzeniu twórców Kościół powstał jako wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Jana Pawła II. Świątynia to prawdziwa „perła” współczesnej architektury, przyciąga wzrok wielkością oraz swoim nowoczesnym kształtem. Kościół jest dwupoziomowy, na górnej kondygnacji czyli prezbiterium znajduje się ołtarz-dokładna replika prywatnej kaplicy papieża Jana Pawła II w Watykanie z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, podpisanym przez Jana Pawła II, z relikwią-ampułką z jego krwią. Sanktuarium ma tez wydźwięk narodowo-patriotyczny. Dolny poziom w połowie wypełnia Kaplica Pamięci o Sprawiedliwych, będąca miejscem pamięci Polaków, Którzy z rąk Niemców ratując Żydów w czasie II wojny światowej.
Kolejnym miejscem zwiedzania było Muzeum Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz przejazd do miejsca porwania ks. Jerzego Popiełuszki w miejscowości Górsk. To tutaj bowiem w październiku 1981r. ks. Jerzy Popiełuszko został brutalnie porwany przez oficerów ówczesnych Służb Bezpieczeństwa a następnie zamordowany.
Pielgrzymi zwiedzili również rozgłośnię radiową w Toruniu- Radio Maryja.
Drugi dzień pielgrzymki Seniorzy wraz z przewodnikiem rozpoczęli od zwiedzania Starego Miasta – Toruń. Zwiedzili m.in. Rausz Staromiejski, Katedrę Janów, Kościół NMP, Kościół św. Jakuba, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, Pomnik flisaka, pomnik Mikołaja Kopernika i inne cenne zabytki Torunia. Zwieńczeniem zwiedzania był zakup słynnych toruńskich pierników.
Pielgrzymka przebiegła pomyślnie , Seniorzy powrócili szczęśliwi do domu.
Mamy nadzieję, iż to nie ostatnia wspólna pielgrzymka naszych Seniorów.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem