fb youtube
Strona główna Aktualności

Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

zdjęcia artykułu 26
2019-09-02 16:15 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 3738
Foto

Wczorajsze uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem. Następnie na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych w Jedwabnem odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020, w której udział wzięło kilkuset gości, uczniów SP oraz ZSGiP w Jedwabnem i rodziców.

Gościem honorowym był Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. W swoim przemówieniu pochwalił samorząd Jedwabnego za reaktywację zlikwidowanego przed laty liceum. Wśród zaproszonych  gości znaleźli się m.in. : podlaski kurator oświaty Beata Pietruszka, wicekurator Elżbieta Kamińska i dyrektor delegatury KO w Łomży Witold Gronostajski, wicemarszałek podlaski Marek Olbryś i zastępca dyrektora gabinetu marszałka Juliusz Jakimowicz oraz księża naszej parafii.

Dzieci i młodzież pod przewodnictwem nauczycieli przygotowały bogatą część artystyczną.  Podziwiać mogliśmy m.in. pokaz walca wiedeńskiego i angielskiego pary z KTTS Akat w Łomży: Zuzanny Karolak i Mikołaja Żebrowskiego, występ  chóru szkolnego, śpiewającego piosenki patriotyczne, program recytatorski a także pokaz umiejętności gry na akordeonie.

Zdjęcie
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem