fb youtube
Strona główna Aktualności Komunikaty

Apel o odpowiedzialne korzystanie z kanalizacji sanitarnej

2020-04-17 10:47 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1477

Szanowni Państwo,

 

               Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jedwabnem zwraca się z apelem do mieszkańców miasta Jedwabne, aby rozważnie i odpowiedzialnie korzystali z kanalizacji sanitarnej, zgodnie z zawartymi umowami na odbiór i odprowadzanie ścieków. Nie traktujmy kanalizacyjnej sieci jako pojemnika na odpady!

               Ze studzienek kanalizacyjnych pracownicy obsługujący systemy kanalizacji sanitarnej wyciągają takie przedmioty i odpady jak np.: nasączane chusteczki, zużyte szmaty, materiały higieniczne (pampersy, wkładki higieniczne, patyczki do uszu, itp.), odpady kuchenne, popioły          i żużle z domowych palenisk, materiały budowlane czy odzież. To tylko niektóre z odpadów jakie zamiast na składowisko śmieci trafiają do kanałów odprowadzających sanitarne ścieki.

               W wyniku wrzucania do toalety w/w przedmiotów powstają zatory, które blokują poprawny spływ ścieków kanałem sanitarnym.

               Mieszkańcy, którzy wrzucają odpady do sieci kanalizacyjnej narażają Spółkę na dodatkowe koszty utrzymania sieci kanalizacyjnej wynikające z potrzeby angażowania specjalistycznego samochodu do jej oczyszczania. W wyniku zapchania sieci kanalizacyjnej narażają także przede wszystkim siebie oraz swoich sąsiadów na zalanie ogrodów, piwnic czy łazienek, a co za tym idzie – emisję nieprzyjemnych zapachów. Do takich zatorów dochodzi ostatnio bardzo często. Wrzucone do kanalizacji sanitarnej odpady doprowadzają również do uszkodzenia pomp w oczyszczalni ścieków. Takie zjawisko powoduje nie tylko straty materialne ale jest również uciążliwe dla mieszkańców i szkodliwe dla środowiska naturalnego.

 

 

 

                                                         Z wyrazami szacunku

                                                          Prezes Zarządu

                                                              Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jedwabnem

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem