fb youtube
Strona główna Kultura MGOK

ZABAWY INTEGRACYJNE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

2020-06-03 08:16 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 922

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, za wzięcie udziału w zaproponowanej przez nas zabawie. Cieszymy się, że bierzecie udział w naszych propozycjach: grach, zabawach, konkursach i warsztatach.

Prezentujemy najciekawsze przesłane przez was zabawy integracyjne. Zachęcamy do ich zrealizowania w gronie rodzinnym na własnym podwórku.

 

GRA WYSPA SKARBÓW

Ilość uczestników: dwa zespoły
Niezbędne materiały i sprzęt: 4-10 kartek papieru, długopis, ołówek mogą być kredki
Przebieg zabawy: Uczestnicy dzielą się na dwa zespoły. Zadaniem każdego z nich jest ukrycie „skarbu” (np. paczki cukierków, lizaków itp.) i narysowanie mapy jak dotrzeć
do miejsca jego ukrycia. Po wykonaniu tego zadania, zespoły wymieniają się mapami
i wyruszają na poszukiwanie skarbu drugiego z zespołów.

 

GRA  W CIEPŁO - ZIMNO

Ilość uczestników: dowolna
Czas trwania zabawy: dowolny
Niezbędne materiały i sprzęt: dowolny przedmiot np. maskotka, piłka itp.
Teren: dowolny
Przebieg zabawy: Jeden z uczestników zabawy wychodzi, a w tym czasie pozostali ukrywają ustalony przedmiot. Następnie zapraszają ponownie koleżankę lub kolegę, który uprzednio opuścił miejsce. Jego zadaniem jest jak najszybciej odnaleźć ukryty przedmiot. Uczestnicy zabawy podpowiadają mu mówiąc: „ciepło” - gdy zbliża się do miejsca ukrycia przedmiotu lub „zimno”, gdy się oddala. Gdy jest bardzo daleko od przedmiotu, możemy informować
go o tym fakcie hasłami - „ale mróz, zima”, a gdy jest coraz bliżej - „gorąco, gorąco, parzy”. Po odnalezieniu przedmiotu następuje zamiana szukającego.

 

GRA W CYMBERGAJ

Potrzebujemy do niej stołu, albo w miarę równego podłoża i kredy, trzech monet, dwóch grzebieni oraz kawałka folii aluminiowej. Grzebienie owijamy folią, monety rozdzielamy po jednej dla każdego z graczy - to będą piłkarze, jedną zostawiamy -jako piłkę, a kredą rysujemy prowizoryczne boisko i jesteśmy gotowi. Za pomocą grzebieni na zmianę uderzamy w swojego „piłkarza”, aby uderzył „piłkę” w kierunku bramki przeciwnika. Wygrywa ten kto zbędzie więcej bramek.

 

GRA W GUMĘ

Dwie osoby stają na przeciw siebie w odległości około metra i między sobą mają rozciągniętą gumę do skakania, którą zahaczają za kostki. Trzecia osoba natomiast ma za zadanie, skacząc na tej gumie, wykonać bardzo konkretny, wcześniej ustalony układ. Jeśli jej się uda, zwiększamy trudność i podnosimy gumę za kolana, a później za uda. Jeśli się jednak nie uda, to zmienia się z jedną z pozostałych osób i one próbuje.

 

GRA W SKAKANKĘ

To trzymanie rozciągniętej długiej skakanki lub liny przez dwie osoby i kręcenie nią, podczas gdy pozostałe osoby skaczą. Jeśli skakanka/ lina jest dość długa, spokojnie może skakać kilka osób jednocześnie.

 

Opracowanie M-GOK w Jedwabnem

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem