fb youtube
Strona główna Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami Polskiego Rządu w Gminie Jedwabne

zdjęcia artykułu 17
2020-07-06 09:33 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 2326
Foto

W niedzielę 5 lipca 2020 r. przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnem odbyło się spotkanie przedstawicieli Rządu Polskiego: Jana Krzysztofa Ardanowskiego- Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Edukacji Narodowej -Dariusza Piontkowskiego z mieszkańcami Gminy Jedwabne.

Wśród osób towarzyszących znaleźli się również Posłowie na Sejm Kazimierz Gwiazdowski i Lech Kołakowski, Senator Marek Komorowski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Wicewojewoda Podlaski Tomasz Madras, Starosta Łomżyński Lech Szabłowski, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski, Dyrektor ARiMR Waldemar Szczesny, Wicedyrektor ARiMR Agnieszka Muzyk, Burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka, Wójt Gminy Wizna Mariusz Soliwoda.

Spotkanie rozpoczęło się od wizytacji stoisk przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Po krótkich rozmowach oraz wpisaniu się do pamiątkowej kroniki rozpoczęła się część oficjalna. Burmistrz Jedwabnego Adam Mariusz Niebrzydowski przywitał wszystkich przybyłych gości oraz mieszkańców naszej gminy.

Minister Rolnictwa w swoim przemówieniu przypominał, jak ważna jest praca rolników oraz produkt ich ciężkiej pracy. Wspominał o zrównoważonym rozwoju wielkich miast, jak i małych miejscowości. Nie zabrakło również informacji o walce z gospodarczymi skutkami koronawirusa oraz dotacjach, które są przekazywane potrzebującym w ramach różnego rodzaju programów, a w szczególności "Tarczy Antykryzysowej". Dariusz Piontkowski zwrócił uwagę na rolę Rządu w pomocy gminom w tym trudnym okresie. Istotnym wsparciem jest chociażby 500 tys. zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Spotkanie zakończyło się na rozmowach z mieszkańcami przy smakołykach przygotowanych przez KGW w Orlikowie „Orlikowianki”, KGW w Kotowo Plac „Placowiaki”, KGW w Grądach Wielkich „Grądowiacy”, KGW w Kuczach Wielkich "Kuczewianki" i KGW w Pieńkach Borowych.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem