fb youtube
Strona główna Kultura MGOK

Warsztaty malarskie

zdjęcia artykułu 4
2021-02-16 14:43 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1692
Foto

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem wśród wielu zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, mają miejsce Warsztaty Malarskie - prowadzone przez Katarzynę Kostrzebę. Od 9 października 2020 roku w każdą środę o godzinie 15.00 spotykają się pasjonaci malarstwa oraz rysunku. Początkowo zajęcia były stacjonarne, jednak po zaostrzeniu przepisów sanitarnych związanych z Covid 19  warsztaty są prowadzone online.

W zajęciach uczestniczą osoby zaprzyjaźnione z naszym Ośrodkiem, mieszkańcy Miasta i Gminy, oraz twórcy, którzy od 12 lat biorą udział w plenerach malarskich organizowanych przez
M-GOK. Bardzo często odwiedzają nasz profil osoby z poza naszej gminy. Profil M-gok Jedwabne jest „otwarty" co daje możliwość uczestnictwa w zajęciach osób z całej Polski oraz świata.

Podczas warsztatów można nauczyć się podstaw malarstwa, rysunku, kompozycji, perspektywy. Pokazujemy media malarskie oraz przybory do rysowania.

Tematem filmów instruktażowych są kwiaty, ludzie, pejzaże i zwierzęta. Pokazujemy też naszą  historię: zabytkowe budynki oraz znamienite postaci. Zajęcia są w trybie live więc każdy może zadać pytanie prowadzącej.

Cieszymy się,  że możemy pomóc w rozwijaniu pasji, nauce nowych umiejętności, rozwijaniu zdolności plastycznych. Naszym celem jest  propagowanie kreatywnego spędzania czasu.

Tworzenie to wspaniały sposób na wypoczynek, oderwanie się od codziennej rutyny. Teraz gdy świat jest pełen bodźców zewnętrznych to bardzo ważne żeby się zatrzymać i zrobić coś tylko dla siebie.

Opracowanie: Katarzyna Kostrzeba

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem