fb youtube
Strona główna Aktualności

Piknik rodzinny „SamoRządowe Przygody z Nauką" w Jedwabnem

zdjęcia artykułu 47
2021-07-26 09:53 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 2159
Foto

W naszej gminie w dniu wczorajszym odbył się piknik rodzinny „Samorządowe Przygody z Nauką”. To kolejny piknik, który został zorganizowany przez Łomżyńskie Forum Samorządowe. Impreza przyciągnęła nie tylko tłumy mieszkańców, ale również wielu przyjezdnych gości.
Już od godziny 11 można było skosztować dania z grilla, jak również grochówkę, watę cukrową i popcorn, obejrzeć eksperymenty przeprowadzane przez wykładowców z Wyższej Szkoły Agrobiznesu czy też przetestować sprzęt wojskowy przygotowany przez 13 Batalion Lekkiej Piechoty w Łomży. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje przygotowane przez grupę morsów z Jedwabnego. Dla najmłodszych nie zabrakło takich atrakcji jak dmuchane zjeżdżalnie, przygotowana przez Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedwabnem tyrolka przebiegająca nad taflą wody oraz wiele propozycji gier i zabaw Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem oraz przedstawicieli Biebrzańskiego Parku Narodowego.
O 13.00 na scenie wystąpił znany wszystkim, utalentowany akordeonista Michał Sawicki wraz z synem Dominikiem a godzinę później Jacek Rogiński i zespół Fajzer.
Piknik w Jedwabnem był jednym z 24 festynów naukowych odbywających się na terenie subregionu łomżyńskiego. Wszystkie spotkanie łączy nazwa „SamoRządowe Przygody z Nauką”. Spotkania organizowane są przez Łomżyńskie Forum Samorządowe oraz Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem