fb youtube
Strona główna Aktualności

Uroczyste otwarcie drogi Kotowo Plac - Kotowo Stare

zdjęcia artykułu 12
2021-10-25 15:50 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1919
Foto
Niecałe 2 km przebudowanej drogi kosztowały 2,3 mln zł. Oficjalnie otwarta została droga powiatowa na odcinku Kotowo Plac - Kotowo Stare w gminie Jedwabne.

W poniedziałek (25.10) otwarto drogę powiatową na terenie gminy Jedwabne. W Kotówku została oficjalnie oddana do użytkowania. Chodzi o przebudowaną drogę powiatową nr 1923B Kotowo Plac - Kotowo Stare - Choszczewo do drogi 1962B na odcinku Kotowo Plac - Stare Kotowo. 

- Inwestycja oczekiwana przez wiele lat. Oczywiście wszystkie drogi, nawet te, które były w stanie zupełnie dobrym, w ciągu ostatnich lat mocno zostały zdegradowane przez coraz większy ruch pojazdów i tych lokalnych tutaj, rolników, ciągników, maszyn i transportu drogowego przez takie dość trudne okresy zimowe. W okresie zimowym spadają deszcze, są mrozy, w związku z tym każda nawierzchnia jest bardzo mocno niszczona - mówi starosta łomżyński Lech Szabłowski.

- Ta droga od bardzo wielu lat była wspominana przez mieszkańców, szereg próśb, żeby tę drogę wyremontować. Pamiętam, jak około 3 lata temu spotkaliśmy się tutaj na spotkaniach czy w Kotówku, czy w Kotowie Starym, czy w Kotowie Plac, była podnoszona ta droga do remontu. Ona była jedną z najniebezpieczniejszych i najbardziej słabych jakościowo dróg na terenie naszej gminy. Obiecaliśmy i zrobiliśmy - mówi z kolei Adam Mariusz Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego.

Odcinek o długości 1865 m kosztował 2,3 mln zł. Inwestycja została zrealizowana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jej wykonaniem zajęło się PBK Sp. z o.o. z Łomży.

źródło: mylomza.pl

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem