fb youtube
Strona główna Aktualności

Dzień profilaktyki w Zespole Szkół Samorządowych w Jedwabnem pt. "Mam moc by pokonać przemoc"

zdjęcia artykułu 48
2022-06-15 10:24 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1316
Foto

14 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół samorządowych w Jedwabnem odbył się Dzień Profilaktyki pt. „Mam moc by pokonać przemoc”. Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Jedwabnego Pan Adam Niebrzydowski. Celem imprezy było:

- promowanie zdrowego stylu życia

- zapobieganie uzależnieniom

- przeciwdziałanie przemocy

 

Na sali gimnastycznej ZSS w Jedwabnem zbudowano „Miasteczko Profilaktyczne”, w którym można było spotkać się i porozmawiać ze specjalistami z instytucji wspierających rozwój dziecka i pomoc rodzinie, tj.:

- Miejskiej Komendy Policji w Łomży,
- Posterunku Policji w Jedwabnem,
- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
- Ośrodka Pomocy Społecznej.

O godzinie 10 na sali gimnastycznej uczniowie klas VII I VIII wysłuchali wykładu, pt. „Hazard – Nie daj się wciągnąć”. Prowadził go Nadkomisarz Tadeusz Mądry - Ekspert Służby Celno-Skarbowej Delegatury w Łomży. Po wykładzie uczniowie uczestniczyli w pokazie masażu serce na fantomie, prowadzonym przez Grupę Ratowniczą Nadzieja. Dowiedzieli się czym jest defibrylacja. Rozmawiali też o bezpieczeństwie nad wodą. Instruowano ich jak reagować w sytuacjach kryzysowych, jak udzielać pomocy tonącemu, jaki numer wybrać, aby wezwać odpowiednie służby ratunkowe. Dociekliwi poznali metodę zbierania odcisków palców. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko policji, która przygotowała wiele ciekawostek dla naszych uczniów. Oprócz tego, można było dowiedzieć się, jak na co dzień dbać o zdrowie, kondycję psychiczną i fizyczną, jak się odżywiać, aby nasz organizm był w dobrej formie. Uczniowie otrzymali od specjalistów odblaski, piłeczki plażowe, breloczki i inne gadżety.

Ważnym momentem Dnia Profilaktyki było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, pt. „MAM MOC BY POKONAĆ PRZEMOC”. Uroczystego odsłonięcia plakatu, który powstał na podstawie pracy plastycznej ucznia klasy IV a Kacpra Gołębiewskiego, dokonali Burmistrz Jedwabnego Pan Adam Niebrzydowski, Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Jedwabnem Pan Zbigniew Prószyński, Wicedyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Jedwabnem Pani Swietłana Żebrowska. Plakat Kacpra promuje szczęśliwe życie bez przemocy, w którym nie ma zgody i miejsca na smutek, cierpienie.

Wisienką na torcie był koncert profilaktyczny zespołu „Wyrwani z Niewoli”. Wokalista opowiedział zebranym czym jest życie w wolności, z dala od nałogów, zniewolenia, osamotnienia. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali koncertu. Na zakończenie zrobili wspólne zdjęcie i przygotowali nagranie na Tik Tok’a.

 

W uroczystości udział wzięli:

  1. Burmistrz Jedwabnego Pan Adam Niebrzydowski
  2. Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień,
  3. Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Łomży,
  4. Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 1 w Łomży,
  5. Służba Celno-Skarbowa Delegatura w Łomży,
  6. Grupa Ratownicza Nadzieja,
  7. Miejska Komenda Policji w Łomży,
  8. Posterunek Policji w Jedwabnem,
  9. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
  10. Ośrodek Pomocy Społecznej w Jedwabnem.

Opracowanie: ZSS w Jedwabnem

Zdjęcie
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem