fb youtube
Strona główna Aktualności

Letnie Kino Nadziei 2022

zdjęcia artykułu 1
2022-08-02 09:37 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1079
Foto
Rozmiar t
Wyślij e-mail Facebook Twit
Jak co roku Letnie Kino Nadziei przy współpracy z Urzędem Miejskim w Jedwabnem organizuje seans filmowy. Już 4 sierpnia w czwartek przy Kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem odbędzie się pokaz filmu familijnego pt. "Wilk, lew i ja". Start o godzinie 21:20- wstęp wolny- Zapraszamy!
Wilk, lew i ja” – ekranizacja dla całej rodziny
Pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej przyjaźni między lwiątkiem, wilczkiem i ich opiekunką, w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady.

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa - jest to otoczony pięknym lasem i pięknym jeziorem stary dom, gdzie wychowywała się ze swoim dziadkiem. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych - małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy.
Film został stworzony przez wyjątkowe filmowe małżeństwo – reżysera Gilles de Maistre oraz scenarzystkę Prune de Maistre, którzy specjalizują się w inspirujących historiach o naturze, zwierzętach i niesamowitej więzi, jaką można z nimi nawiązać. W rolach głównych zobaczymy m.in. znanego z „Zielonej mili” czy „Chaty” Grahama Greene’a oraz gwiazdę familijnej produkcji „Smerfy 2” - Mylène Dinh-Robic.
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem