fb youtube
Strona główna Aktualności

Droga w m. Rostki doczeka się przebudowy

zdjęcia artykułu 4
2022-07-18 13:10 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 758
Foto

W czwartek 18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego podpisana została umowa na dofinansowanie przebudowy drogi w m. Rostki. W spotkaniu uczestniczył Marek Olbryś i Sebastian Łukaszewicz oraz Burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski i Skarbnik Marta Przewodek. Nasza Gmina otrzymała wsparcie finansowe na wniosek złożony przez Lokalną Grupę Działania. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Będzie to kolejna z dróg, która wkrótce doczeka się remontu.

Wicemarszałek Olbryś zaznaczył, że istotną kwestią jest wspieranie mniejszych gmin, szczególnie w kontekście poprawy komunikacji drogowej.

– Nadrabiamy zaległości. Zmierzamy do tego, żeby drogi gminne i powiatowe były modernizowane, żeby rolnicy mogli komfortowo się po nich przemieszczać. Spójność komunikacyjna między gminą i resztą Polski jest niezwykle ważna – mówił.

Wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz podkreślił, że inwestowanie w rozwój obszarów wiejskich jest jednym z priorytetów samorządu województwa.

– Inwestujemy w infrastrukturę drogową. Chcemy, by stan dróg w naszym województwie się poprawiał, także dróg, w tych mniejszych miejscowościach – mówił.

Jak zaznaczył burmistrz Niebrzydowski remont drogi jest bardzo oczekiwany przez mieszkańców Rostek. 

– Większość mieszkańców naszej gminy to rolnicy, akurat ta droga jest w miejscowości typowo rolniczej, to oni będą z niej korzystać, muszą mieć dobre warunki do przejazdu. Jest to krótki odcinek, ale cała wioska zostanie przebudowana pod względem tej infrastruktury drogowej. Na pewno wszyscy będą się cieszyć – powiedział.

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem