fb youtube
Strona główna Aktualności

Gmina Jedwabne przystąpiła do projektu "Aktywne Miasta"

zdjęcia artykułu 1
2023-03-24 12:59 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 478
Foto

Aktywne Miasta to projekt rekreacyjno – sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas.  Aktywne Miasta to portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. Inicjatorem projektu jest Miasto Bydgoszcz.

Aktywne Miasta to marka powstała na bazie lokalnego produktu, jakim był bydgoski portal informacyjny o tematyce sportowej i rekreacyjnej oraz powiązana z nim aplikacja mobilna pn. Aktywna Bydgoszcz. W 2019 roku na potrzeby organizacji ogólnopolskiej rywalizacji rowerowej aplikacja Aktywna Bydgoszcz została zastąpiona nazwą Rowerowa Stolica Polski. Funkcje bydgoskiej aplikacji pozostały dla jej dotychczasowych użytkowników bez zmian. Dodatkowo Aplikacja została wykorzystana jako narzędzie do organizacji rowerowego konkursu pomiędzy miastami prezydenckimi.

W 2023 roku do współpracy zaproszone zostały wszystkie polskie gminy. W konsekwencji w czerwcu odbywać będą się równolegle dwie rywalizacje rowerowe: dla miast i dla gmin.

Wszystkie samorządy, które podpisały umowę o współpracy, otrzymały dostęp do wszystkich funkcji Aplikacji. Umożliwia to miastom i gminom tworzenie gier miejskich, udostępnianie tras swoim użytkownikom, oferowanie zniżek u partnerów z regionu czy też zamieszczanie lokalnych informacji rekreacyjno – sportowych.

Trening do Rowerowej Stolicy Polski odbywa się w terminie: 21 marca - 21 maja, a Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w dniach 1 - 30 czerwca. W tym roku to już piąta edycja zabawy. Szczegóły Rywalizacji znajdziecie TUTAJ.

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS znajduje się TUTAJ.

Koordynatorem lokalnym jest Adrian Górski - promocja@jedwabne.pl, tel. 86 2164 387.

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem