fb youtube
Strona główna Aktualności

Śmieciarz przyłapany przez monitoring miejski

zdjęcia artykułu 1
2023-04-20 12:43 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 737
Foto

Pozostawianie śmieci w lesie i w przydrożnych rowach to niestety nadal dosyć częsty proceder również na terenie naszej gminy. Jeśli nie uda się złapać śmieciarza na gorącym uczynku, ciężko go zidentyfikować. Na szczęście coraz częściej sprawcę udaje nam się ustalić.

W ostatnich dniach po raz kolejny udało się zidentyfikować właściciela śmieci, które tym razem zostały porzucone na środku ulicy Polnej. Sytuacja miała miejsce nieopodal cmentarza. Monitoring miejski uwiecznił całe zdarzenie- 14 marca o godzinie 5:14, kierowca poruszający się czarnym fordem mondeo zatrzymał się na środku jezdni, uchylił okno w aucie po czym bez skrupułów wyrzucił torbę ze śmieciami. Najwyraźniej nie wiedział, że całe zdarzenie jest nagrywane.

Pracownik urzędu od razu powiadomił miejscowych policjantów. Ci, ustalili, kto stoi za zaśmieceniem miejsca publicznego. Osobą tą okazała się 49-latnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Już mundurowym, którzy na co dzień zajmują się sprawami o wykroczenia, kobieta tłumaczyła, że wyrzuciła śmieci, bo spieszyła się do pracy. Stwierdziła, że firma sprzątająca miasto i tak zabierze je na wysypisko. Teraz, za popełnione wykroczenie, 49-latka będzie odpowiadała przed sądem. Grozi za nie grzywna do 5000 złotych.

Miejmy nadzieję, że dzięki takim interwencjom coraz częściej uda się zapobiec nie tylko zaśmiecaniu, ale także porzucaniu zwierząt na terenie naszej gminy.

Urząd Miejski w Jedwabnem nie wyklucza, że w najbliższym czasie pojawi się więcej kamer w tym również urządzeń mobilnych.

 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem