fb youtube
Strona główna Aktualności

Wnioski o szacowanie szkód spowodowanych suszą

zdjęcia artykułu 1
2023-07-21 08:27 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 818
Foto

Informujemy naszych rolników, że zainteresowani producenci rolni poszkodowani w związku z wystąpieniem w uprawach szkód spowodowanych suszą mogą składać wnioski o szacowanie przez komisję, która zostanie powołana przez Wojewodę Podlaskiego.  Wnioski o szacowanie szkód w uprawach położonych w obszarze Gminy Jedwabne należy składać do Urzędu Miejskiego w Jedwabnem. Złożenie powyższego wniosku nie zwalnia jednak rolnika z obowiązku złożenia wniosku w publicznej aplikacji. Bez złożenia wniosku w aplikacji wyniki pracy komisji nie będą brane pod uwagę. 

Zgodnie z ostatnimi wytycznymi Wojewody Podlaskiego, w celu oszacowania szkód powstałych w gospodarstwie w wyniku wystąpienia suszy, producenci rolni będą musieli złożyć wniosek o ich oszacowanie za pośrednictwem publicznej aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą”. Szacowanie szkód przez publiczną aplikację pozostanie podstawowym i obligatoryjnym narzędziem do szacowania szkód powstałych w wyniku suszy.

Komisja i jej ustalenia są jedynie dodatkowym narzędziem w procesie szacowania strat i  jest powoływana na wniosek zainteresowanego rolnika. 

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem