fb youtube
Strona główna Gmina Rada Miejska

Wręczenie zaświadczeń o wyborze na burmistrza i radnych

zdjęcia artykułu 27
2024-05-07 11:20 | Opublikował: Adrian Górski | Ilość wyświetleń: 1503
Foto

7 maja w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze Burmistrza Jedwabnego i radnych Rady Miejskiej w Jedwabnem  kadencji 2024-2029. Dokument burmistrzowi i nowym radnym wręczyła Przewodnicząca Terytorialnej Komisji Wyborczej w Jedwabnem Pani Katarzyna Karolak.
Burmistrzem ponownie został wybrany Adam Mariusz Niebrzydowski, uzyskując trzeci najlepszy wynik w Polsce, a w skład nowej Rady Miejskiej w Jedwabnem weszli:

Marta Arciszewska
Małgorzata Bagińska
Zbigniew Karol Bagiński
Andrzej Bargłowski
Leszek Bargłowski
Andrzej Górski
Ewa Koszykowska
Marzena Maria Kozłowska
Artur Milewski
Katarzyna Rainko
Ryszard Święszkowski
Sławomir Turowski
Emilia Wykowska
Norbert Załuska
Mariusz Zapert

Dla większości radnych, jak i Burmistrza, to już kolejna kadencja. Po wręczeniu zaświadczeń głos zabrał Burmistrz Adam Niebrzydowski, który podziękował wszystkim za wsparcie podczas kampanii wyborczej oraz za współpracę w poprzedniej kadencji. Szczególne podziękowania skierował do rodziny, dziękując za cierpliwość i wytrwałość podczas ostatnich kilku tygodni. Burmistrz zachęcił do wzajemnych kontaktów i dalszej owocnej współpracy.

Bezpośrednio po uroczystym wręczeniu zaświadczeń rozpoczęła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Jedwabnem, w trakcie której radni oraz Burmistrz Jedwabnego złożyli ślubowanie.

logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem