fb youtube
Strona główna Kultura MGOK

Sprawozdanie z drugiego tygodnia ferii w M-GOK w Jedwabnem

zdjęcia artykułu 9
2015-02-10 12:47 | Opublikował: Admin | Ilość wyświetleń: 2606
Foto

W drugim tygodniu zimowiska dochodzącego odbyły się następujące zajęcia:

2 lutego w poniedziałek - zajęcia plastyczne maski karnawałowe - dzieci  i młodzież wykonywały maski, można je było pomalować farbami, pokolorować kredkami udekorować brokatem lub wycinanką itp. Powstały przepiękne maski.

3 lutego we wtorek - zajęcia z rękodzieła - wiklina papierowa - zajęcia z  papieroplastyki miały na celu zapoznanie uczestników z zagadnieniami wikliny papierowej oraz podstawowymi narzędziami i materiałami.

4 lutego w środę ciąg dalszy zajęć z wikliny papierowej - uczestnicy zapoznani zostali

z technikami wyplatania. Dzieci i młodzież wykonały piękne koszyki, szkatułki i wazony.

5 lutego  w czwartek wyjazd na basen do Łomży - to niezapomniana atrakcja, z której skorzystało 27 uczestników. Celem wyjazdu było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu. Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

6 lutego w piątek -  turniej warcabowy dla dorosłych, ale też dla małych dzieci, był doskonałą okazją do rozwijania umysłu. To również okazja do współzawodnictwa. Celem gry było zbicie wszystkich pionów przeciwnika, albo zablokowanie wszystkich, które pozostają na planszy, pozbawiając przeciwnika możliwości wykonania ruchu.

7 lutego w sobotę – gry i zabawy stolikowe oraz pieczenie gofrów. Na zajęciach dzieci i młodzież przygotowały składniki i piekły gofry w nowej gofrownicy. Powstały najlepsze gofry bo chrupiące i  lekkie jak piórko, pyszne z cukrem pudrem, bitą śmietaną lub dżemem.

Codziennie dla dzieci, młodzieży i dorosłych czynna była kawiarenka internetowa

w godzinach 7.30 do 18.00, do dyspozycji dzieci, młodzieży i dorosłych był także stół do tenisa i ,,Piłkarzyki”.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
logo
Miasto Jedwabne
miasto z potencjałem